Загуба в първия двубой за годината след сериозни пропуски

Гредите спряха "белите" срещу ЦСКА-София

Славия допусна загуба на старта на шампионата през 2021 година. В двубой от 17-ия кръг, игран при тежки зимни условия и заснежен терен, славистите отстъпиха с 0:1 пред ЦСКА-София.

На два пъти гредите спасиха гостите от допускане на гол преди почивката, а "белите" направиха и други сериозни пропуски пред вратата, пазена от Густаво Бусато.

Новите попълнения Ерол Дост, Надер Гандри и Питър Макрилос направиха официален дебют за Славия. Юношата на клуба Мартин Сораков влезе от пейката и също изигра първия си мач за мъжкия състав.

В десетата минута Радослав Кирилов, който вече играе с номер 10, стреля от движение, но топката срещна страничния стълб на вратата на "червените".

Шест минути след това Али Соу опита шут от дистанция, но топката премина покрай вратата.

В 19-ата минута удар с глава на Георги Вълчев кацна върху напречната греда, а топката отново не пожела да влезе в мрежата на ЦСКА-София.

В 24-ата минута Брадли Мазику проби отляво, центрира към Соу и той се измъкна от защитата в бяло, преодолявайки Светослав Вуцов за 0:1.

Само 60 секунди след това Вуцов отби шут на Вион, а след половин час игра Кирилов отново стреля коварно, но Бусато прати кълбото в корнер.

В 32-ата минута Кирилов центрира към Димитър Рангелов, който от движение в наказателното поле би над вратата.

След почивката условията за игра станаха още по-тежки заради непрестанния валеж от сняг. В 77-ата минута Георги Вълчев остана сам срещу Бусато, но си поведе дълго топката и стражът на ЦСКА-София се справи с опасността.

Удар на Соу излезе в аут, а славистите опитаха натиск в последните минути. В 87-ата минута нов шут на Радослав Кирилов не намери целта. Минута преди изтичане на редовното време влезлият като резерва Дарко Тасевски свали към Питър Макрилос, но той първо опита да подава, а секунда по-късно стреля слабо към вратата на гостите.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Петър Патев, Андреа Христов, Надер Гандри, Филип Антовски, Ерол Дост (77-Дарко Тасевски), Георги Вълчев, Питър Макрилос, Радослав Кирилов, Емил Стоев (59-Мартин Сораков), Димитър Рангелов (59-Калоян Кръстев)