Равенство с Стара Загора

Ивайло Димитров се завърна с гол

Славия завърши наравно 1:1 при гостуването си на Берое в Стара загора в двубой от 18-ия кръг в българския шампионат. Спечелената точка е първа за славистите през 2021 година, а Ивайло Димитров се завърна на терена с гол от дузпа след дълготрайно лечение на контузия.
Още в третата минута домакините пропуснаха да поведат в резултата, след като Еривалдо от няколко метра стреля неточно след подаване на отляво Крум Стоянов.
Старозагорци взеха преднина в 12-ата минута чрез Гаюс Макута след изпълнение на корнер и асистенция на Георги Ангелов.
В 22-ата минута силен удар на Радослав Кирилов мина над вратата на Берое. Шут и на започналия за първи път като титуляр Мартин Сораков не намери целта.
Шест минути след подновяване на играта столичани получиха добра възможност за изравняване. Емил Стоев засече с глава центриране, но Генадий Ганев плонжира и със сетни сили изби кълбото.
В 58-ата минута софиянци организираха още едно опасно нападение, което завърши с шут на младия Сораков, но Ганев отново отрази. Берое отговори със скоростна атака, последва подаване по земя в наказателното поле, Камубров прескочи топката, тя попадна в Цветков, който би в аут.
В 66-ата минута Кийлън Лебон мина през отбрана на гостите и се озова очи в очи със Светослав Вуцов, но вратарят се намеси решително.
Само минута след това Берое остана с човек по-малко след втори жълт картон на Крум Стоянов, който извърши грубо нарушение при борба за висока топка в центъра на терена.
В 85-ата минута на двубоя Карлос Охене игра с ръка в наказателното поле, спирайки опасен удар към вратата, и влезлият като резерва Ивайло Димитров хладнокръвно реализира за крайното 1:1 при отсъдената от Георги Кабаков дузпа. Нападателят и автор на редица важни попадения през миналия шампионат се завърна в игра след дълго лечение на тежка контузия, получена през лятото на 2020 година.
До края на срещата домакините опитаха да организират натиск, но не достигнаха до голови положения пред вратата, пазена от Светослав Вуцов.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Петър Патев, Андреа Христов, Надер Гандри, Филип Антовски, Георги Вълчев, Ерол Дост (60-Дарко Тасевски), Петър Макрилос (80-Ивайло Димитров), Емил Стоев, Радослав Кирилов, Мартин Сораков (60-Калоян Кръстев)