Четвърта поредна победа във всички турнири над вековния съперник

"Белите" затвърдиха традицията, започнала преди 72 години

Славия отново отстрани Левски за купата на България. Славистите се наложиха изключително драматично над "сините" с 2:1 у дома в четвъртфинален двубой за националната купа. Това е четвърти пореден успех за "белите" над вековния противник във всички турнири. Славия спази традицията да не отпада от Левски за купата на България през последните 72 години.

В третата минута на двубоя, игран при непрестанен мартенски снеговалеж, Андреа Христов стреля опасно с глава след изпълнение на корнер, но топката премина на сантиметри от страничната греда на вратата на гостите.

Малко по-късно Димитър Рангелов шутира силно, но топката беше уловена от стража на "сините" Звонимир Микулич.

След почивката играта беше равностойна, но с териториално превъзходство за Славия. На два пъти Питър Макрилос не беше точен при изгодни ситуации за гол.

Стигна се до 77-ата минута, когато Калоян Кръстев центрира, топката достигна до Макрилос и той шутира, ударът му беше блокиран, а топката се върна в него. Австралийският халф не сгреши при добавката и откри резултата в дербито.

Славистите се бранеха умело, но в 86-ата минута Марин Петков изравни с далечен удар и рикошет в Надер Гандри.

Когато всички очакваха продължения, завърналият се в игра Ивайло Димитров отне топката в половината на "белите" и веднага подаде към Кръстев, който напредна, стигна до наказателното поле и с топовен шут осигури ценния успех в полза на "белите".

В състава на Славия се завърна Владислав Узунов, който влезе като резерва през втората част, заменяйки Александър Златков. Узунов спечели купата на страната през 2018 година.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Петър Патев, Андреа Христов, Надер Гандри, Филип Антовски, Георги Вълчев, Питър Макрилос, Александър Златков (58-Владислав Узунов), Калоян Кръстев (90-Емил Виячки), Радослав Кирилов, Димитър Рангелов (74-Ивайло Димитров)