Поражение в дербито с Левски

Славия допусна поражение с 0:1 като гост срещу Левски в дербито от 22-ия кръг в Първа лига. "Белите" регистрираха първа загуба в последните си пет мача във всички турнири срещу вековния съперник.
Здравко Димитров удари странична греда след солова атака в осмата минута на двубоя, а след точно половин час игра Живко Атанасов отби с глава опасен удар от дистанция на Радослав Кирилов.
В 37-та минута Димитров удари нова греда за Левски.
Първото полувреме завърши наравно 0:0, а второто започна с положение за "белите", които се представиха значително по-силно, въпреки поражението.  Кирилов беше изведен зад защитата на домакините и отправи удар от малък ъгъл, но Звонимир Микулич се намеси с крак.
В ответната атака Здравко Димитров пропусна подобна ситуация за "сините", а Найджъл Робърта получи шанс да стреля от статично положение от около 20 метра. Неговият шут също се спря в стената.
След точно час игра можеше да се стигне до куриозно попадение в полза на "белите". Калоян Кръстев центрира отдясно вратарят Микулич и Атанасов не се разбраха, като топката мина покрай двамата, но не влезе във вратата на Левски.
Капитанът Димитър Рангелов нямаше късмет пред гола и удари греда за Славия в 65-ата минута.
Пет минути преди изтичане на редовното време резервата Марин Петков центрира в наказателното поле от фаул и Найджъл Робърта се разписа с глава във вратата, пазена от Светослав Вуцов.
Двубоят завърши при обилен снеговалеж, като в последната четвърт от мача теренът стана изключително тежък.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Михаил Александров, Андреа Христов, Насер Гандри, Филип Антовски, Владислав Узунов, Петър Макрилос, Емил Стоев, Калоян Кръстев (78-Ивайло Димитров), Радослав Кирилов, Димитър Рангелов