Равенство в първия полуфинал

Славия завърши наравно 0:0 като гост срещу Арда в първия полуфинален двубой от турнира за купата на България.

Първата половина на първата част не предложи интересни положения пред вратите на двата отбора. Единствено Радослав Кирилов опита удар от дъгата на наказателното поле, но топката премина над вратата.

В 30-ата минута Питър Макрилос шутира от малък ъгъл след бързо изпълнение на тъч, но топката отново не намери целта.

Четири минути след това Тонислав Йорданов опита удар от дистанция, но Светослав Вуцов се намеси добре, избивайки в корнер.

При ответната контра Димитър Рангелов би технично към вратата, но Иван Караджов се справи с опасността.

След почивката "белите" заиграха по-прибрано, като допуснаха и някои грешки при постепенна атака, но домакините не стигнаха до чисто голово положение, въпреки допуснатите неточности.

В 55-ата минута Иван Караджов не се намеси добре в наказателното поле след центриране, стигна се до изчистване от защитата. Кирилов шутира веднага, но топката мина покрай гредата.

Седем минути след това Рангелов не успя да завърши добре поредна силна контра за Славия.

В 77-ата минута Тонислав Йорданов стреля от границата на наказателното поле, но Светослав Вуцов овладя топката след слабия удар.

Девет минути преди изтичане на редовното време Вуцов подаде дълъг пас към Кирилов, той влезе към навътре и шутира опасно, но пак не улучи целта.

Срещата реванш е след седмица на сттадион "Славия".

състав на Славия: Светослав Вуцов, Михаил Александров, Андреа Христов, Надер Гандри, Филип Антовски, Георги Вълчев, Питър Макрилос, Владислав Узунов (66-Дарко Тасевски), Радослав Кирилов, Калоян Кръстев (89-Ивайло Димитров), Димитър Рангелов (65-Мартин Сораков)