Славия победи Видима в контрола

Петков и Янков отново в игра за "белите"

Славия спечели с 2:0 у дома срещу втородивизионния Видима-Раковски в приятелски мач. Головете за "белите" реализираха Мартин Тошев преди почивката и каращият пробен период Арпас Вас, който се разписа няколко минути преди края.

"Белите" бяха по-активният отбор на терена и в 20-ата минута поведоха в резултата с удар отблизо на Тошев. Топката попадна в нападателя, след като Петър Альошев стреля с глава, но ударът му се отби в гредата на вратата на гостите.

През второто полувреме старши треньорът Мартин Кушев пусна в игра 11 нови футболисти и превъзходството на Славия отново беше осезаемо. В 60-ата минута удар с глава отблизо на Живко Желев срещна гредата, а четири минути преди края Жуниньо асистира към Арпас Вас и той реализира втория гол за столичани.

В тази среща повторен дебют за "белите" направиха Георги Петков и Чавдар Янков.

Дошлите на проби Арпад Вас, Стефан Дасе и Уго Лопес изиграха по едно полувреме.

състав на Славия: Петков, Альошев, Златков, Дяков, Дениран, Янков, Акийоши, Атанасов, Лопес, Юруков, Тошев (през второто полувреме в игра влязоха Петров, Желев, С.Иванов, Р.Димитров, Дасе, Стойков, Васев, Чепилов, Вас, Папазов, Жуниньо).