ЗАГУБА В ПЛОВДИВ ОТ БОТЕВ С 1:2

Успешната серия бе прекъсната от опашкаря в

Славия загуби важен мач в стремежа си към класиране за участие в турнира за купата на УЕФА. В Пловдив, на стадион "Христо Ботев", белите отстъпиха пред последния в класирането в "А" група Ботев с 1:2, на полувремето 0:1. Това бе най-слабият мач на отбора от началото на пролетния шампионатен дял и третата загуба през пролетта, след 0:1 в Ловеч срещу Литекс и 1:2 срещу ЦСКА на "Българска армия".

Старши треньорът Ратко Достанич не направи промени в основния състав и започна със същите играчи, както в предишния кръг срещу Спартак (Варна) в София. Той бе принуден да смени в средата на първото полувреме Кирил Джоров с Георги Мечечиев, а през втората част пусна в игра Петър Шопов на мястото на халфа Чавдар Янков и нападателя Георги Бачев, автор на гола за Славия.

Домакините откриха още в 43-та секунда на двубоя, когато Недко Миленов използва грешка в защитата на Славия. В 62-та минута Стефан Костадинов удвои резултата в полза на Ботев, а три минути преди края Георги Бачев вкара за Славия.

Загубата изключително много затруднява изпълнението на задачата - Славия да играе през есента в европейски турнир. Отборът продължава да е на пето място с актив от 43 точки и 43-21 гола. В следващия кръг Славия е домакин на Черноморец.