Славия на трето място след 2:0 над Локо

Две тежки контузии помрачиха успеха

Славия излезе на трето място във временното класиране след убедителен успех с 2:0 срещу Локомотив (Сф). Домакините бяха по-добрият отбор в мача, като контролираха събитията на терена през 90-те минути на двубоя. Лошата новина за Славия от мача са тежките контузии, които получиха двамата разиграващи халфа на домакините – Чавдар Янков и Павле Попара. Те напуснаха терена със съмнения за разкъсани коленни връзки между 41-ата и 45-ата минута на първото полувреме.

Вместо тях излязоха японците Тайсуки Акиоши и Дайсуке Мацуи, който направи официален дебят с белия екип. Двамата футболисти от Страната на изгряващото слънце показаха вдъхновяващи изяви.

Славистите откриха резултата в 18-ата минута, когато Влади Златинов направи 1:0 с далечен удар. В 57-ата Радослав Димитров пресече една атака на гостите, после бе изведен на скорост от Петър Димитров и вкара за 2:0. Славистите пропуснаха на няколко пъти да оформят класическа победа, като най-чистото положение проигра Петър Димитров.

Изненадващо славистите завършиха мача с 6 жълти картона, докато локомотивци получиха 4, при положение, че играха много грубо.

Съставът на Славия: Петков, Р. Димитров, Желев, Генев, Златков, Янков (Акиоши), Сандански, П. Димитров, Попара (Мацуи), Златинов (Стойков), Лазаров.