Славия завърши наравно 2:2 в първи мач от 1/16-финалите за купата на България

Славия направи равенство 2:2 като гост на втородивизионния Любимец в първа среща от 1/16-финалите в турнира за купата на България. Илиян Трифонов изненадващо откри резултата в полза на домакините в 11-ата минута. Десет минути след началото на втората част Здравко Лазаров изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Мартин Димов в наказателното поле. В 60-ата минута Димов отново възстанови аванса в полза на Любимец, но в заключителните минути на двубоя Радослав Димитров се оказа най-съобразителен пред вратата на домакините и изравни резултата.
Мачът-реванш е след три седмици в София.

Състав на Славия: Ем.Петров, Филипов, Дяков, Альошев, Златков, Тодоров, Сандански, (78-Калоянов), Р.Димитров, Златинов, (62-Чипев), Акийоши, Лазаров.