Нова победа над Левски

Славия започна по отличен начин новия сезон в Първа лига. В двубой от първия кръг "белите" победиха с 2:1 като гости Левски, записвайки нов обрат и пета победа срещу стария съперник в последните шест двубоя във всички турнири между двата отбора.
Мачът беше изключително динамичен през първата част и започна с опасности пред двете врати, като Славия направи първото положение за гол. Ертан Томбак центрира от дясното крило към непокрития пред наказателното поле Питър Макрилос. Той стреля моментално, но топката се отби от страничната греда и "сините" оцеляха за момента.
Левски отговори с гол в 16-ата минута. Борислав Цонев дриблира отляво и шутира в тялото на Томбак, а топката се търкулна към далечната греда и Марин Петков я изпрати във вратата, пазена от Светослав Вуцов.
Славистите отговориха мигновено и шест минути по-късно Емил Виячки отблизо изравни след центриране от фаул на Макрилос.
Левски и Славия продължиха оспорваното надиграване и след почивката. Второто полувреме започна с най-чистото положение в мача и то беше в полза на Славия. Патрик-Габриел Галчев не успя да изчисти топката след центриране и тя попадна на главата на Георги Вълчев, който стреля от около 2-3 метра, но уцели застаналия на голлинията Симеон Славчев.
Славия се възползва от следващото си положение в 68-та минута и поведе в резултата. Питър Макрилос изведе влезлия като резерва през втората част Калоян Кръстев зад гърба на защитата на Левски и нападателят на "белите", който се появи в игра 12 минути по-рано, преодоля Пламен Андреев, останал очи в очи с него.
До края на двубоя славистите пропуснаха няколко добри възможности да направят успеха си още по-изразителен.
Официален дебют за "белите" направиха новите попълнения Венцислав Керчев и Тони Тасев.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Андреа Христов, Венцислав Керчев, Емил Стоев (90-Мартин Атанасов), Георги Вълчев, Питър Макрилос (90-Дарко Тасевски), Ерол Дост (56-Тони Тасев), Радослав Кирилов и Мартин Сораков (56-Калоян Кръстев)