Трета загуба за сезона

Славия изигра най-колебливия си мач през сезона и допусна третото си поражение. В дербито от 14-ия кръг славистите отстъпиха с 0:1 у дома срещу Левски.

Стъписаната игра в бяло започна още от 30-ата секунда. Драган Михайлович центрира, Ертан Томбак се подхлъзна и останалият сам в наказателното поле Здравко Димитров шутира неточно.

В 13-ата минута Георги Вълчев игра несръчно в наказателното поле след центриране от корнер, но гостите не се възползваха от неточността в отбраната на Славия.

Следващите минути бяха равностойни - с битка в центъра на терена, при която преобладаваха единоборствата. Далечен удар на Андриан Краев попадна в тялото на Светослав Вуцов, а Славия отвърна с удари на Ерол Дост и Емил Стоев.

До края на първата част имаше опити за надмощие и на двата отбора.

Пет минути след началото на втората част защитата на "белите" допусна Билал Бари да остане на голова позиция след дълго подаване и това принуди Венцислав Керчев да го фаулира. Първоначално главният съдия Ивайло Стоянов отсъди дузпа, но ситуацията беше разгледана от ВАР. Последва отмяна на решението и назначаване на пряк свободен удар на границата на наказателното поле. При последвалото изпълнение Георги Миланов прехвърли стената, но Вуцов имаше късмет и отклони топката в гредата. При мигновената добавка отново младият страж на "белите" можа да се поздрави с шанса и топката попадна в обсега му.

След малко повече от час игра Ерол Дост направи фаул в центъра на терена и получи втори жълт и червен картон.

Последваха пропуски на "сините", които можеха да открият резултата чрез Билал Бари и Андриан Краев.

Девет минути преди края на редовното време Радослав Цонев центрира и оставеният изцяло непокрит в малкото наказателно поле Бари се разписа във вратата на Славия.

В допълнителното време Миланов отново шутира, а Вуцов отново пак отклони топката в напречната греда на вратата.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Андреа Христов, Венцислав Керчев, Ерол Дост, Георги Вълчев, Питър Макрилос (75-Мартин Атанасов), Емил Стоев (74-Тони Тасев), Радослав Кирилов, Мартин Сораков (46-Жуниор Мапуку)