Равенство завърза битката за тройката

Славия завърши наравно 0:0 у дома срещу Ботев (Пловдив) в двубой от петъчната програма в 16-ия кръг от Първа лига.
Още в петата минута Емил Виячки засече центриране от ъглов удар, но вратарят Георги Аргилашки се справи с опасността.
Пет минути след това Маркиньос отблизо стреля с глава, но Светослав Вуцов отби кълбото.
В 20-ата минута беше най-сериозното положение в полза на "белите". Радослав Кирилов проби по крилото и центрира към Тони Тасев, който съвсем отблизо не успя да се разпише в мрежата на "канарчетата".
В 36-ата минута шут от дистанция на Тодор Неделев лесно беше спасен от младия Вуцов.
В самото начало на втората част силен удар на Тасев от фаул мина покрай гредата на вратата на Ботев, а след това позиционните действия в центъра на терена продължиха.
В 73-ата минута Емануел Току беше изведен на чиста позиция в наказателното поле на домакините, но ударът му излезе в аут над вратата.
Пет минути преди края на редовното време Светослав Вуцов отби опит за гол и на Маркиньос.
До финала на двубоя двата отбора повече гледаха да не допуснат попадение, като борбата за класиране в призовата тройка остана отворена.
Славия се намира на четвърто място с 27 точки, докато Ботев заема пета позиция в Първа лига с точка по-малко.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Ерол Дост (90-Мартин Атанасов), Кемело Нгуена, Тони Тасев (80-Питър Макрилос), Дарко Тасевски (66-Жуниор Мапуку), Радослав Кирилов (90-Кристиян Добрев), Емил Стоев