Победно начало на проверките през зимата

Славия постигна победа в първата си приятелска среща по време на зимната пауза. На стадион "Бенковски" славистите се наложиха с 3:1 като гости срещу втородивизионния Хебър.
На 15 януари воденият от треньора Златомир Загорчич състав ще замине на лагер в Турция, където ще бъдат изиграни още шест контролни мача.
Жуниор Мапуку откри резултата още в първата минута, вкарвайки на празна врата след подаване на Кристиян Добрев.
В осмата минута Тони Тасев пропусна дузпа и не можа да удвои аванса в полза на "белите", след като Добрев беше фаулиран в наказателното поле на домакините.
След точно четвърт час игра Кристиян Добрев беше заменен принудително от юношата Роберто Илиев.
В 28-ата минута на мача Тасев се реваншира за неточността си от бялата точка и реализира второто попадение във вратата на домакините след груба грешка на защитата.
Три минути по-късно Тодор Чаворски отбеляза почетния гол за Хебър.
През втората част на двубоя Златомир Загорчич изпробва в игра изцяло експериментален състав, в който личаха имената на няколко от юношите на клуба. Новите попълнения Христо Попадийн и Йон Бакеро бяха в титулярния състав, докато Александър Иванов се появи на терена от резервната скамейка след почивката.
В 58-ата минута Октай Хамдиев от Хебър пропусна дузпа, стреляйки в гредата.
Три минути преди края на двубоя юношите Наско Кехайов и Кристиян Стоянов направиха добра комбинация и Александър Иванов фиксира крайния резултат 3:1 за Славия.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Венцислав Керчев, Мартин Георгиев, Людовик Соарес, Кемело Нгуена, Мартин Атанасов, Тони Тасев, Кристиян Добрев, Йон Бакеро, Жуниор Мапуку (Роберто Илиев, Eрол Дост, Георги Вълчев, Ертан Томбак, Константин Иванов, Димитър Стоянов, Александър Иванов, Мартин Сораков, Борис Димитров, Кристиян Стоянов, Наско Кехайов, Иван Дерменджиев)