СЛАВИЯ - ЧЕРНОМОРЕЦ (Бс) 5:1

26 играчи използва Достанич в първата контрола за сезона

Славия победи Черноморец с 5:1 в първия си контролен мач в подготовката си за новия сезон. Головете отбелязаха: Благой Георгиев - 2, Петър Шопов - 2 и Велимир Иванович. За бургаския отбор гол отбеляза Фаик.

Ратко Достанич започна срещата с Тошев, Джоров, Караславов, Вълканов, Секулоски, Янков, Георгиев, Николов, Владимиров, Иванович и Димитър Рангелов. В 30 -та минута на вратата застана Емил Петров, а на полувремето бяха сменени и останалите, които започнаха срещата. Дотогава Славия водеше с 3:0.

През втората част играха вратарят Амбарцумян - на него бургазлии вкараха почетния си гол, Наков, Личков,Василев, Джукич, Петков, Тенекеджиев, Салабашев, Мечечиев, Йоцич, Тодоров, Радослав Рангелов, Християн Попов. Общо 26 футболисти. Тогава Шопов вкара два гола и оформи крайния резултат - 5:1.

В игра влязоха всички нови играчи, които участват в подготовката на отбора. Отсъстваха Моузес, Ангел Стойков, Раданов и лекуващият се Иван найденов. Цялата група футболисти наброява 30 души.

Според Достанич всички те ще пътуват за втория подготвителен лагер, който е от 14 до 31 юли в Словения. Отборът ще пътува с клубния си автобус и тръгва на 14 юли (сряда)сутринта.

Сръбският футболист, който от пет дни е с отбора, е халфът на "Шумадия" (Крагуевац) Марко Йоцич. Той е роден 1982 г., бил е младежки национал на Сърбия и Черна гора в предишните европейски квалификации.

В Словения Славия ще участва в турнир на 17, 18 и 20 юли заедно с отборите на "Раднички" (Белград), "Мура" (Любляна) и "Заглембе" (Сосновец, Полша). Предвиждат се още две контроли - на 25 и на 29 юли с австрийски и хърватски отбор.