СЛАВИЯ - СПАРТАК (Вн) 2:1

С гол на Благо Георгиев и автогол на варненски играч

Славия победи Спартак (Вн) с 2:1 в първия мачт 8-ия кръг на "А" група. Пред около 250 зрители на стадион "Славия" белите пропуснаха изразителна победа срещу последния в таблицата Спартак. На полувремето Славия водеше с 2:0, но през втората част отборът не можа да вкара нито един гол, въпреки надмощието в играта. Вместо това варненци стигнаха до дузпа - Вълканов спъна в наказателното поле Радомиров от Спартак, а Каталиев реализира наказателния удар.

Така, с 16 т. и голова разлика 14-10 Славия запази позицията си в таблицата. В шампионата следва пауза, следващата среща на Славия е на 16 октомври в Петрич срещу Беласица.

Славия - Спартак 2:1

1:0 - Благой Георгиев (40), 2:0 - Румен Георгиев (45-автогол), 2:1 - Каталиев (71-дузпа).

Жълт картон от Славия получи Янко Вълканов.

СЛАВИЯ: 12. Тошев, 8. Джоров, 16. Янков (62 - 25. Мечечиев), 6. Караславов (48 - 15. Наков), 3. Петков, 5. Вълканов, 19. Стойков, 7. Георгиев, 9. Д.Рангелов (86 - 4. Р.Рангелов), 23. Иванович, 21. Владимиров.

В групата за мача бяха още: 1. Петров, 26. Раданов,17. Тодоров,18. Секулоски.