СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (СФ) 1:0

Три точки в много тежък мач

Славия победи Локомотив Сф с 1:0 с гол на Владимиров в 7-та минута в мач от 12-ия кръг на "А" група. Белите спечелиха три точки в изключително труден мач и вече с 24 т. и 20-14 гола са трети във временното класиране на една точка преди Локомотив Пд, на когото Славия гостува в следващия кръг.

Георги Владимиров вкара гола в 7-та минута и той се оказа единствен и победен за Славия. Белите имаха игрово предимство пред по-голямата част на първото полувреме, но второто мина под натиск на противниците и по чудо те не отбелязаха изравнителен гол. Най-добър от Славия в мача бе вратарят Славчо Тошев - безпогрешен на своя пост, пропуски направиха Владимиров и Георгиев. Минута преди края те проиграха най-изгодното положение - сами пред вратаря Манолков, двамата си размениха пасове и накрая Георгиев, макар че прати топката в мрежата, бе в засада.

Жълти картони получиха Иванович и Стойков - и за двамата това бе четвърти жълт картон, при следващия автомачитично те ще бъдат наказани за по една среща.

СЛАВИЯ: 12. Тошев, 8. Джоров, 3. Петков, 5. Вълканов, 6. Караславов, 7. Георгиев, 16. Янков, 18. Стойков, 21. Владимиров, 25. Мечечиев, 23. Иванович (68 - 4. Радослав Рангелов) В групата за мача бяха още: 1. Петров, 10. Раданов, 11. Наков, 17. Стефанов, 19. Гюлеметов, 27. Стефанов