ЛОКОМОТИВ ПД - СЛАВИЯ 1:0

Славия слиза от трето на четвърто място след 13-ия кръг

Славия загуби с 0:1 от Локомотив Пд в Пловдив в мач от 13-ия кръг на "А" група и отборът отстъпи третото място във временното класиране. Голът за домакините отбеляза сърбинът Иван Кризманич в 27-та минута с удар от около 25 метра. За Славия най-сериозното положение пропусна Димитър Рангелов, който в 76-та минута остана сам срещу вратаря на Локомотив, но би висока над гредата. Жълти картони получиха четирима играчи на Славия - Мечечиев, Джоров, Стойков и Янков. Янков бе сменен в 75-та минута от Иванович и това бе единствената смяна в състава на Славия.

Това бе 3-та загуба на белите от началото на първенството, след като в първите два кръга отборът загуби от Левски на "Герена" с 0:3 и от ЦСКА на стадион "Славия" с 1:4.

СЛАВИЯ: Тошев, Джоров, Петков, Караславов, Мечечиев, Вълканов, Стойков, Георгиев, Янков (75 - Иванович), Владимиров, Д. Рангелов. В групата за мача бяха още: Петров, Р. Рангелов, Ст. Тодоров, Д. Наков, Б. Гюлеметов, Сл. Раданов.

В следващия, предпоследен кръг на есенния дял, Славия приема на своя стадион отбора на Черно море. Мачът е на 21 ноември - неделя, от 14.30 ч.