"Белите" загубиха в Пловдив

Славия загуби с 2:3 като гост на Ботев (Пловдив) в шестия кръг на "А" група. В 18-ата минута "белите" поведоха в резултата с гол на Атанас Курдов, който се възползва от грешка на Артур Енрике и с техничен удар преодоля Адам Стаховяк.
Само три минути след това Мариян Огнянов подаде към Ромарио Коргзорг. Бразилецът пое на гърди и с диагонален удар от границата на наказателното поле вкара във вратата, пазена от Стефано Кунчев.
В 32-ата минута бърза индивидуална атака на Галин Иванов можеше да завърши с втори гол за Славия. Атакуващият футболист навлезе отдясно в наказателното поле на Ботев, но ударът му беше избит в корнер от Стаховяк.
Само две минути по-късно пловдивчани достигнаха до второто си попадение в двубоя. Мариян Огнянов подаде към Тодор Неделев, който се озова на голова позиция в наказателното поле и с точен удар в долния ляв ъгъл даде аванс в полза на домакините.
В 63-ата минута "белите" достигнаха до изравняване. Бърза контраатака на Галин Иванов изведе резервата Фернандо да Силва и той на празна врата изравни за 2:2.
Славия отново не успя да задържи резултата и в 78-ата минута "жълто-черните" вкараха трети и победен гол чрез Томаш Иршак.
Поражението е трето за "белите" през новия шампионат. В следващия кръг Славия е домакин на Пирин (Гоце Делчев).

състав на Славия: Кунчев, Димитров, Желев, Велков, Атанасов, Христов (69-Сандански), Иванов, М.Василев (51-Да Силва), Шалаев, Курдов, Р.Василев (51-Невеш)