СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:2

Дебют с фланелката на Славия на Стоян Драмовq Мартин Керчев и Жуниван

Славия загуби от Левски с 0:2 в първия пролетен кръг (16-и в "А" група) с два гола на Боримиров в 38-а и в 50-а минута. Мачът се игра на тежък терен под непрекъснат дъжд и през по-голямата част играта бе равностойна. Грешки на отбраната и на вратаря Славчо Тошев позволиха на сините да вкарат два гола и да спечелят. За Славия пропуск направи Д. Рангелов през първото полувреме и отново той през второто.

Жълти картони получиха трима футболисти на Славия - Караславов, Драмов и Вълканов, като за Вълканов това бе пети картон и той ще пропусне мача с ЦСКА в следващия кръг на ст. "Българска армия".

Трима играчи направиха дебют за Славия в шампионата: това са новите попълнения Стоян Драмов, дошъл от "Вихрен", който започна като титуляр, Мартин Керчев, дощъл от "Видима Раковски", който замени Георги Владимиров през второто полувреме и бразилецът Жуниван, дошъл от "Беласица",който замени Велимир Иванович през второто полувреме. Двете грешки на Тошев, които доведоха и до голове, бяха причина в 60-а минута старши треньорът Атанас Джамбазки да го замени с Армен Амбарцумян, който имаше три успешни намеси.

СЛАВИЯ: Тошев (60 - Амбарцумян), Джоров, Караславов, Вълканов,Мечечиев, Стойков, Драмов, Бл. Георгиев, Владимиров (64 - Жутиван№, Иванович (62 - Керчев), Д. Лангелов.

В групата за мача бяха още: Гюлеметов,Динков,Р. Рангелов и Ст. Георгиев.

ЛЕВСКИ - Иванков, Миланов,Томашич, Марков, Ричард, Боримиров, Симонович (78 - Букарев), Чиликов, Телкийски (86 - Копринаров), Джейоба (46 - Ем. Ангелов), Топузаков

От Левски жълт картон получи само Боримиров.