Категоричен успех за купата на България

Славия спечели с категоричното 4:0 у дома срещу втородивизионния Пирин Разлог в първи мач от 1/16 финалите в турнира за купата на България.
В 24-ата минута бразилецът Фернандо да Силва излезе сам срещу вратаря Крушарски и откри резултата в полза на "белите". Десет минути след това младият защитник Стефан Велков проби и стреля от около 25 метра, но ударът му срещна гредата на вратата на гостите.
Три минути преди края на полувремето Славия вкара втори гол чрез Милен Василев, който се възползва от асистенция на Христо Янев.
След почивката отборът от София реализира нови две попадения.
В 50-ата минута Да Силва центрира от корнер и Атанас Курдов с глава направи резултата 3:0.
В средата на втората част влезлият като резерва Александър Александров реализира своя първи гол с екипа на Славия за крайното 4:0.
Юношите Янис Карабельов и Майк Кръстев направиха официален дебют за "белите".
Срещата-реванш между двата отбора е след малко повече от един месец, в края на октомври.

състав на Славия: Кунчев, Пашов, Желев, С.Велков, Атанасов, Шалаев (59-Александров), Да Силва (59-Карабельов), Б.Христов, Янев, М.Василев, Курдов (70-Кръстев).