Славия губи в Пловдив

Ранен червен картон и 1:3 от Локомотив

Славия загуби с 1:3 в Пловдив от Локомотив и записа трети пореден неуспех в първенството на България. "Белите" са 12-ти с 11 точки от 13 кръга след преполовяването на редовния сезон в "А" група.

Поражението в Пловдив дойде след ужасен старт на мача. В 5-ата минута Живко Желев получи червен картон за нарушение срещу откъсващия се Мартин Камбуров, въпреки че защитникът на Славия опита да предпази нападателя от фаул.

Съдията Георги Игнатов свири дузпа и изгони Желев. Камбуров откри за домакините.

В 20-ата минута Гади удвои, а славистите стигнаха само до една голова възможност преди почивката, пропиляна от Олег Шалаев.

Атанас Курдов върна гол в 46-ата минута, но 120 секунди по-късно Ндайе направи 3:1 за Локомотив. До края опитите на Славия за още попадения останаха напразни и така дойде трета поредна загуба на отбора.

След края треньорът Асен Букарев изяви желание да напусне клуба, тъй като достойнството му не позволява да продължи да работи в Славия. Чака се решение на ръководството.

Съставът на Славия: Петков, Р. Димитров, Желев, Велков, Атанасов, Шалаев (Генев), Сандански, Попара (Б. Христов), Г. Иванов, Да Силва (Пашов), Курдов.