СЛАВИЯ - ВИДИМА РАКОВСКИ 4:1

Четири гола на Благой Георгиев

0:1 - Стойчев (32), 4:1 - Бл. Георгиев (38,40, 80,88)

Славия победи Видима Раковски с 4:1 в мач от 18-ия кръг на "А" група, игран пред 1300 зрители на ст. "Славия". Благой Георгиев вкара и четирите гола за победата. Така с актив от 8 гола досега той излезе на четвъртото място в листата на голмайсторите в "А" група.

За първи път като титуляр игра привлеченият през лятото Радослав Рангелов (юноша на Левски"), а дебют с бялата фланелка в официален мач направи новото попълнение от третодивизионния "Струмска слава" Петьо Динков.

Гостите поведоха с гол, който те вкараха след изпълнение на непряк свободен удар в наказателното поле на "Славия", поради това, че върната към Тошев топка от Караславов бе уловена с ръце от вратаря.

Благо Георгиев вкара три гола от игра и един от пряк свободен удар.

СЛАВИЯ: 12. Тошев, 8. Джоров, 6. Караславов, 5. Вълканов, 4. Р. Рангелов, 18.Стойков, 26. Динков (46 - 9. Д. Рангелов), 7. Бл. Георгиев, 21.Владимиров (82 - 27. Стефанов), 23. Иванович, 10. Жуниван (67 - 17. Керчев).

В групата за мача бяха още: 1. Амбарцумян, 19. Гюлеметов, 14. Ст. Георгиев,2. Драмов

С тази победа Славия има 31 точки - 27-23 гола и излезе на четвъртото място във временното класиране.

В следващия кръг Славия гостува на "Несебър"