СЛАВИЯ - ЛИТЕКС 2:2

Реферът Москалев от Ямбол дава дузпа срещу Славия в края на добавеното време

Славия завърши 2:2 с Литекс в мач с драматичен край в 3-минутното добавено време, когато при 2:1 за Славия главният съдия Галин Москалев от Ямбол отсъди дузпа срещу белите и показа жълт картон на Янко Вълканов. Мароканецът Хидиуед вкара дузпата и така мачът завърши наравно.

В края на първото полувреме Хидиуед с удар от близо 40 метра вкара гол на Славчо Тошев. Десет минути преди края Чавдар Янков изравни, а секунди преди да изтече редовното време отново той със страхотно воле изведе Славия напред в резултата - 2:1. Само 25 сикунди след това Москалев закла Славия с отсъждане на дузпа, за която той нямаше никакъв повод, тъй като Вълканов въобще не докосна нападателя на Литекс Трика в наказателното поле.

0:1 - Хидиуед (45), 1:1 - Янков (80), 2:1 - Янков (90), 2:2 - Хидиуед (90+- дузпа).

Жълти картони получиха Владимиров и Вълканов. С натрупани по четири жълти картона от Славия са Стойков, Караславов и Иванович.

СЛАВИЯ - Тошев, Мечечиев, Вълканов, Караславов, Джоров, Стойков, Янков, Бл. Георгиев, Владимиров (65 - Керчев), Иванович (65 - Жуниван), Д. Рангелов (75 - Стефанов). В групата за мача бяха още Амбарцумян, Динков, Драмов и Р. Рангелов.

Освен Чавдар Янков, автор и на двата гола, много добре игра защитникът Георги Мечечиев.

Със спечелената точка Славия остана на петото място в класирането, след Литекс, който е с 36. Третият в таблицата Локомотив Пд е с актив от 42 точки.

През следващата седмица в "А" група ще се играят срещите от два кръга: в сряда - 21-и кръг, Славия гостува на Нафтекс в Бургас, а в 22-ия кръг в събота приема Марек на ст. Славия.